00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Odkryj Wrocław inspirujące miasto spotkań

WROCŁAW - Europejska Stolica Kultury 2016 roku

WrocławPerłą południowo-zachodniej Polski, którą odkrywają na nowo turyści z kraju i ze świata jest Wrocław - miasto o ponad tysiącletniej tradycji. Tu historia spotyka się z nowoczesnością i to właśnie Wrocław jest obecnie najchętniej wybieranym miejscem spotkań ludzi kultury, nauki, biznesu, a także studentów i turystów. Toczący się w ostatnich dekadach proces jednoczenia Europy sprawia, że mieszkańcy naszego kontynentu mogą na nowo odkryć zapomniane, a nierzadko niedostępne dla nich do tej pory skarby europejskiej kultury.

We Wrocławiu historia splotła losy Polaków, Czechów, Żydów, Węgrów, Austriaków i Niemców. Nacje, religie i kultury zmieszały się tak znacznie, że dziś trudno jest czasami jednoznacznie rozsądzić, co jest czyim dziełem. Po II wojnie światowej los sprawił, że we  Wrocławiu spotkali się mieszkańcy z rożnych regionów Polski i to oni, a w szczególności z należącego obecnie do Ukrainy – Lwowa, stworzyli  obecny, niepowtarzalny charakter  miasta.

Wrocław jest też jednym z najważniejszych miejsc spotkań twórców współczesnej kultury polskiej i europejskiej. Muzea, kina, liczne ośrodki kultury, duże i małe galerie, festiwale, wystawy i przedstawienia świadczą o bogactwie życia kulturalnego Wrocławia, a ich nieustannie zmieniające się oferty pozwalają  zapoznać się  z najnowszymi trendami  w sztuce.
Współczesny Wrocław jest tętniącym życiem, nowoczesnym  ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym, który silnie wpływa na rozwój Dolnego Śląska. Dzięki swojemu położeniu nad Odrą , posiada wiele malowniczych wysepek oraz ponad 120 mostów.  Urocze kafejki, puby czy restauracje sprawiają, iż wrocławianie i goście odwiedzający miasto,  chętnie wychodzą z domów i pokoi hotelowych by spotykać się z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Stale powiększająca się baza hotelowa oraz kongresowo - wypoczynkowa , powoduje że  przedstawiciele nauki oraz biznesu często wybierają Wrocław na miejsce spotkań. Świadczy to o tym, że stolica Dolnego Śląska na trwałe wpisała się  w mapę miast najprężniej rozwijających się w tej części Europy. Wystarczy trzy godziny, by w wielkim skrócie zobaczyć najważniejsze zabytki historycznego centrum miasta. Będzie to bardziej spacer niż systematyczne zwiedzanie, w trakcie którego tylko sygnalizuję to, co jest ciekawego na trasie, bez omawiania szczegółów. Droga wiedzie przez:

  • Ostrów Tumski, gdzie ujrzymy katedrę i inne najpiękniejsze zabytki architektury sakralnej oraz Most Tumski, który zasłynął jako Most Miłości.
  • Wyspę Piasek, znaną z zabytkowego młyna Maria, najstarszego we Wrocławiu stopnia wodnego oraz zabytków architektury sakralnej.
  • Ossolineum, mieszczące się w malowniczych zabudowaniach dawnego klasztoru Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą.
  • Plac Uniwersytecki, przy którym wznoszą się budowle kompleksu pojezuickiego: kościół Najświętszego Imienia Jezus, dawny konwikt oraz gmach dawnej Akademii Leopoldyńskiej, dziś Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • Stary Rynek z jego przepiękną malowniczą zabudową.

Warto także znaleść czas, żeby zobaczyć inne równie niepowtarzalne miejsca, takie jak Hala Stulecia otoczona niezwykłej urody pergolą, w której centrum znajduje się podświetlana fontanna multimedialna. Ogród Japoński za którym rozciąga się przepiękny Park Szczytnicki. Godnym polecenia miejscem są również ogrody botaniczny i zoologiczny. Niezwykła Panorama Racławicką z historycznym, trójwymiarowym obrazem stworzonym między innymi przez Wojciecha Kossaka, Włodzimierza Tetmajera i Jana Stykę we Lwowie. Ciekawym pomysłem na zwiedzanie miasta jest także rejs statkiem po Rzece Odrze.

Czas dojazdu z Gościńca Pod Zielonym Jajem do Wrocławia to niecałe dwie godziny.

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani jednodniową wycieczką do Wrocławia z kierowcą i przewodnikiem prosimy skontaktować się z gospodarzami Gościńca Pod Zielonym Jajem Anonim i Gosią Jackiewicz    
tel. 00 44 (0)607 200 200   email:  gosciniec@podzielonymjajem.pl

więcej inforacji tutaj