00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Spędź miło czas w jednym z lokalnych parków wodnych

SPĘDŹ CZAS Z CAŁĄ RODZINĄ W PARKU WODNYM

Water parks

 Wrocławski Park Wodny

Wrocławski Park Wodny znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Borowskiej, niedaleko dworców PKP i PKS. Na terenie kompleksu mieszczą się basen z falami uruchamianymi co pół godziny, leniwa rzeka, która zabiera pływających na zewnątrz budynku, cztery jacuzzy oraz ośmiotorowy basen sportowy o długości 25 metrów. Ponadto na zewnątrz do dyspozycji odwiedzających jest gorący basen solankowy, oblegany szczególnie w miesiącach zimowych. Obok niego, przed budynkiem aquaparku, na kąpiących się czeka duży basen rekreacyjny wyposażony w bicze wodne. Dla maluchów jest specjalnie wydzielona strefa z basenem o głębokości pół metra oraz brodzikiem, w którym mogą bawić się armatkami wodnymi lub wejść na duży okręt piracki.
Jednak największymi atrakcjami Wrocławskiego Parku Wodnego są sześć zjeżdżalni oraz skocznia. Popularna "żółta", czyli zjeżdżalnia Turbo, ma zaledwie 51 metrów długości i mknie się nią z zawrotną prędkością! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Najdłuższa zjeżdżalnia, pomarańczowa Magic Eye, ma 186 metrów długości i zjeżdżać nią można tylko na specjalnych pontonach. Nową atrakcją obiektu jest otwarta w październiku zeszłego roku multimedialna, stumetrowa zjeżdżalnia. Zjazd z towarzyszeniem muzyki i wrażeniem spirali, które wywołują kręcące się kolorowe diody, wieńczy wjazd do truskawki o sześciometrowej średnicy, z której spadamy wprost do leniwej rzeki.
Jeśli jednak nie chcemy się moczyć, możemy spalić kilka kalorii na siłowni czy zajęciach fitness lub wypocić się w którejś z saun. Wrocławski aquapark oferuje też szeroki wachlarz usług wellness - przez polinezyjskie ceremonie i czekoladowe masaże po kąpiele relaksacyjne.

http://www.aquapark.wroc.pl/

Termy Cieplickie
Termy Cieplickie to kompleks basenów rekreacyjno – sportowych, unikalny w skali województwa dolnośląskiego i całych Karkonoszy. Wyjątkowość Term Cieplickich polega na tym, że wykorzystują wody termalne o niespotykanym w skali europejskiej składzie chemicznym i temperaturze, co ma nieoceniony, dobroczynny wpływ na regenerację całego organizmu. W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Kompleks basenów uzupełniony jest strefą SPA obejmującą: sauny fińskie, saunę parową i infrared, bicze wodne, jacuzzi, tepidarium, grotę śnieżną, fontannę lodową, strefę relaksu z podgrzewanymi leżankami oraz gabinet do masażu. Ponadto w obiekcie znajduje się sala wielofunkcyjna, dająca możliwość prowadzenia szkoleń i strefa gastronomiczna.

Termy Cieplickie położone są w uzdrowiskowym centrum Jeleniej Góry – Cieplicach. Otoczenie Term stanowią dwa zabytkowe parki – Park Norweski i Park Zdrojowy.

http://www.termycieplickie.pl/termy_cieplickie

Park Wodny w Bolesławcu

W Bolesławieckim  Parku Wodnym „ ORKA”  w hali basenowej oprócz  basenu  sportowego o wymiarach  25m x 16m, znajduje się część rekreacyjna , z której skorzystać  mogą  dzieci  oraz całe rodziny. Basen rekreacyjny o powierzchni wody ok. 200m2 i głębokości  od  0,9m – 1,3m, zaopatrzony w dwa wodne gejzery, dwie armatki wodne do masażu, pięć masujących leżanek powietrznych, kaskadę wodną oraz  karuzelę wodną tzw. dziką rzekę , która naprzemiennie działa z wodospadem. Przy basenie tym znajduje się również płaska, szeroka i krótka zjeżdżalnia rodzinna, do skorzystania z której zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami. Dla dzieci  które chciałyby skorzystać  z nauki pływania  wydzielone jest miejsce  z 3 torami  basenowymi  o  długości 12,5m. W pobliżu basenu rekreacyjnego dla maluszków  znajduje się brodzik  o powierzchni 25m2 i głębokości ok.30 cm wyposażony  w atrakcje basenowe dla dzieci (fontanna , wodospad , mini zjeżdżalnia ).Ci którzy wolą mniejszą aktywność ruchową mogą  zrelaksować się w dwóch wannach bąbelkowych  zlokalizowanych w spokojnym  i dyskretnym miejscu. Każda wanna zapewnia miejsca dla maksymalnie 8 osób.  W pobliżu basenu rekreacyjnego  usytuowany jest bar – kafeteria, w  którym bez konieczności opuszczania  części basenowej  można zakupić drobne przekąski  i napoje.

http://boleslawiec.eu/orka/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=128

Park Wodny Tropikana

Przebywając w Karkonoszach turyści mogą zrelaksować się w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Na gości czeka tu mnóstwo ciekawych atrakcji. Jest tu kilka basenów a wśród nich basen sportowy z pięcioma torami, basen rekreacyjny z falą oraz taki, w którym możemy zażyć hydromasażu. Dla najmłodszych przygotowano bezpieczny brodzik, w którym jest ciepła woda a tuż obok znajduje się piaskownica. Zainteresowaniem gości cieszy się rzeka z prądem, w którym szaleństwa nie ma końca. Przy basenach są różnorodne zjeżdżalnie.

Ukojenie znajdziemy w jacuzzy a jest w czym wybierać: jacuzzi borowinowe, magnezowo-wapniowe, ługowe, morskie oraz aromatyczne. Ma ono dobroczynny wpływ na naszą skórę, przywraca witalność, energię i blask a także pomoże odzyskać harmonię ciała i ducha. Goście mogą skorzystać z dobroczynnej suchej sauny o zapachu eukaliptusa, ziół alpejskich i kosodrzewiny. Ponadto na miejscu znajduje się także sauna parowa, grota solna, grota śnieżna tężnia solankowa a dla lubiących wysiłek fizyczny jest także siłownia.

Przydatne informacje 

http://www.golebiewski.pl/karpacz/atrakcje/park-wodny-tropikana