00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Witamy w Gościńcu Pod Zielonym Jajem

WYJĄTKOWY WIEJSKI PENSJONAT W SAMYM CENTRUM DOLNEGO ŚLĄSKA

the hotel in springWypoczynek w Gościńcu Pod Zielonym Jajem to krok w inny wymiar. Dwustuletni dom szachulcowy otacza gości ciepłą aurą.  Atmosfera stworzona przez połączenie unikalnej konstrukcji drewna i kamienia nadaje niepowtarzalny klimat, co sprawia, że wnętrz  jest wyjątkową enklawą spokoju oraz harmonii. Niektórzy nazywają to miejsce - zaczarowanym, gdyż tutaj niemal zatrzymał się czas.  Przybyszy magnetyzuje niezwykle przytulny, romantyczny  wystrój pomieszczeń odrestaurowanych z naturalnych, ekologicznych materiałów: drewna, gliny i piaskowca. Każdy z dwunastu pokoi jest niepowtarzalny, wyposażony  zgodnie z klimatem charakterystycznym dla wiejskich domów mieszkalnych tego regionu. Jest to unikalny pensjonat, gdzie doskonale zachowany urok tradycyjnego piękna łączy się ze  wysokim standardem i współczesną techniką np. w postaci ogrzewania solarnego czy ekologicznej oczyszczalni ścieków. Chociaż formalnie gościniec jest klasyfikowany jako gospodarstwo agroturystyczne, jednak bardzo wielu gości nazywa go wiejskim hotelem butikowym.

W najbliższym sąsiedztwie mamy złotonośne potoki, tajemne miejsca Walonów i agatowe pola, gdzie można znaleźć okazy tych kamieni, oceniane przez ekspertów za najpiękniejsze w Europie. Co roku w połowie lipca Lwówek Śląski jest gospodarzem festiwalu Lato Agatowe, który przyciąga tysiące entuzjastów mineralogii oraz miłośników pięknej biżuterii. Warto również odwiedzić pobliską Krainę Wygasłych Wulkanów i wejść na Ostrzycę, zwaną polską Fuji Jamą. Dużą atrakcją jest także zwiedzanie okolicznych zamków rycerzy – rozbójników. Uważa się, że w tym rejonie jest większe zagęszczenie zabytkowych zamków i pałaców nawet niż w Dolinie Loary.

W pobliżu gościńca można korzystać z wielu szlaków turystycznych i rowerowych. Najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa na Stogu Izerskim w Świeradowie Zdroju, jest otwarta przez cały rok. Zimą przyjeżdżają tu narciarze by korzystać z zaśnieżonego i oświetlonego stoku o zróżnicowanym poziomie trudności. Latem natomiast turyści, chcący podziwiać przepiękne widoki ze szczytu góry i rowerzyści górscy, bo wagony są przystosowane do przewożenia rowerów. Gościniec mieści się tuż przy granicy trzech krajów: Czech, Niemiec i Polski, dlatego zachęcamy naszych gości na wycieczki do Pragi czy Drezna (2 godziny drogi), jak również do odwiedzenia atrakcyjnych o każdej porze roku okolicznych kurortów narciarskich, zarówno w kraju (np. Szklarska Poręba czy Karpacz) oraz poza jego granicami (np. Harrachov, Rokytnice  nad  Jizerou, Špindlerův Mlýn).

Właściciele Gościńca Pod Zielonym Jajem * są entuzjastami Land Roverów, podróży po bezdrożach, aury Afryki i kuchni staropolskiej z gorącymi akcentami przypraw marokańskich oraz śródziemnomorskich. Można tu dać się porwać magii smaków i zrelaksować przy kuflu pysznego warzonego tradycyjną metodą piwa z browaru we Lwówku Śląskim, który jest najstarszy w Polsce,  bo istnieje od 1208 roku. Goście mogą wziąć udział w wycieczkach Land Roverami po bezdrożach malowniczego o każdej porze roku Pogórza Izerskiego oraz po tajemniczej Krainie Wygasłych Wulkanów.

Chętni na doskonalenie umiejętości prowadzenia swojego samochodu 4x4 mogą spróbować sił na prywatnym, dwuhektarowym torze off-roadowym, położonym w wąwozie tuż obok Gościńca.

*Zielone Jajo– to owalne, zielone logo marki Land Rover.

 

Zadzwoń lub napisz do nas z wszelkimi pytaniami.

więcej informacji

czworonogi

 

 

 

 

Zapraszamy gości z psami.