00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Odkryj świat smaków naszej tradycyjnej kuchni i baru

ODKRYJ BOGACTWO SMAKÓW I PYSZNE PIWO Z JEDNEGO Z NAJSTARSZYCH W EUROPIE BROWARÓW

Local beer

W Gościńcu Pod Zielonym Jajem serwujemy piwa z najstarszego browaru w Europie - lokalnego Browaru Lwówek działającego od 1208 r. Jest to obecnie jedno z najlepszych piw produkowanych w kraju. Zaliczają się do nich: złocistosłomkowy Lwówek Książęcy – delikatny i przyjemny o zapachu słodowego chmielu, mocny Lwówek Ratuszowy – z dolnej fermenacji, niepasteryzowany, orzeźwiający i gaszący pragnienie; Lwówek Wrocławski – jasne, lekkie, pasteryzowane;  Lwówek Wiedeński – o herbacianym kolorze i niezrównanym, goryczkowym aromacie; Lwówek Belg - piwo górnej fermentacji wzorujące się na belgijskim Pale o wyczuwalnym smaku suszonych owoców z delikatną nutą karmelu; Lwówek Malinowe – jasne, lekkie o przyjemnym zapachu świeżych malin i ciemny mocny Lwówek Porter. Mamy również szereg win oraz innych alkoholi, które zaspokoją najbardziej wyszukane smaki.

W naszej karczmie podajemy lokalne sery i wędliny gospodarskiego wyrobu, ekologiczne warzywa i przetwory. Obiady i kolacje przygotowywane są w oparciu o tradycje kuchni regionalnej, czyli kresowej i śródziemnomorskiej, bo większość mieszkańców okolicznych wsi i miasteczek to potomkowie repatriantów z Wołynia, Jugosławii oraz uchodźców z Grecji.

Używamy oryginalnych receptur . Świeże mięso, dziczyzna i ryby z lokalnych gospodarstw przygotowywane są z najwyższą starannością. Warzywa i sałatki są pozyskiwane z lokalnych ekologicznych gospodarstw.

Wypieki i desery nie mają sobie równych. 

Rano budzimy gości zapachem chleba prosto z pieca i aromatem świeżo parzonej kawy . Obfite i smaczne śniadanie zapewni miły początek dnia.
W sezonie letnim zapraszamy na wieczorne biesiady do sąsiadującej z domem, położonej na zadrzewionym wzniesieniu grillowej szopy.

Karczma jest otwarta tylko dla naszych gości, dlatego poza śniadaniami pozostałe posiłki podawane są tylko na zamówienie, minimum z jednodniowym wyprzedzeniem.

więcej informacji

karczma do obejrzenia w 3D - poniżej