00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Odkryj urok Szklarskiej Poręby

SZKLARSKA PORĘBA - NAJWIĘKSZE CENTRUM SPORTÓW ZIMOWYCH W KARKONOSZACH

Szklarska Poreba Szklarska Poręba położona na skraju dwóch pasm Sudetów Zachodnich: Karkonoszy i Gór Izerskich  to wymarzone miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku zarówno dla całych rodzin jak i dla sportowców. 

Choć nie bez powodu kojarzona jest z bardzo popularnymi w naszym kraju sportami zimowymi jak: narciarstwo zjazdowe  i narciarstwo biegowe oferuje również wiele możliwości uprawiania sportów mniej znanych, choć zdobywających coraz większe grono miłośników.
Stoki górującej nad miastem - Szrenicy, jednego z najwyższych szczytów Karkonoszy, to fantastyczne miejsce do uprawiania skituringu. Nasze góry zdobywać można  również na śnieżnych rakietach.
Na zróżnicowanych  pod względem trudności trasach jeździć można na nartach czy snowboardzie nawet do kwietnia. W 2010 roku  oddana do użytku została nowa kolejka linowa "Karkonosze Ekspres". Ta sześcioosobowa kanapa to najdłuższy i najnowocześniejszy tego typu wyciąg w Polsce. Wywozi narciarzy pod szczyt Szrenicy w 8 i  pół minuty.

Góry Izerskie znane są wszystkim miłośnikom narciarstwa klasycznego. To tu od 35 lat odbywa się Bieg Piastów -  najstarsza i największa masowa impreza w Polsce.  To tu co roku Stowarzyszenie Bieg Piastów przygotowuje i utrzymuje 100 km tras biegowych. A dzięki niezwykłemu mikroklimatowi pokrywa śnieżna utrzymuje się tu od jesieni do wiosny. Trenują tu olimpijczycy z Polski i Czech. Trasy biegowe w Szklarskiej Porębie poleca m.in. Justyna Kowalczyk. Tereny te doceniła Międzynarodowa Federacja Narciarska , która przyznałaSzklarskiej Porębie prawo do organizacji Pucharu Świata w 2012 roku. Do Szklarskiej Poręby co roku przyjeżdżają  sportowcy, którzy zamiłowanie do wysiłku fizycznego połączyli z miłością do zwierząt. A właściwie do ich szczególnej odmiany – psów zaprzęgowych. Szklarska Poręba jako jedno z nielicznych polskich miast posiada bowiem doskonałe warunki do uprawiania tego wspaniałego sportu - jazdy psimi zaprzęgami.

Topniejące śniegi odkrywają wielki potencjał Szklarskiej Poręby jako miejsca do zdrowego, aktywnego wypoczynku od wiosny do późnej jesieni. Wielu kojarzy miejscowość  z rowerową stolicą Polski. Jest tu ponad 400 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Przygotowanych zarówno dla najmłodszych jak i dla wyczynowców. Co roku odbywa się tu największa impreza rowerowa w Polsce – Festiwal Rowerowy Bike Action.

Szklarska Poręba i jej okolice znana jest również wszystkim miłośnikom wspinaczki skałkowej. Liczne twory geologiczne o ciekawych kształtach to dla nich duże wyzwanie.

Szklarska Poręba to miejsce, które można odkrywać na wiele sposobów. Coraz częściej na licznych górskich szlakach spotkać można turystów wędrujących z kijami nordic walking zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jest to świetna forma aktywnego wypoczynku dla każdego, niezależnie od wieku,  kondycji czy tuszy. A trasy wokół Szklarskiej Poręby to wymarzone tereny do uprawiania tego sportu.
Jednym z najbardziej lubianych (zwłaszcza przez dzieci) szlaków jest nagradzany ' Magiczny Szlak Ducha Gór"- gra terenowa, szlak turystyczny, zabawa, historia i przyroda w jednym. Po naszych terenach wędrować można również Szlakiem Walońskim prowadzącym w miejsca, których historia sięga czasami średniowiecza. 

przydatne informacje


http://www.szklarskaporeba.pl/pl/wydarzenia/stale-imprezy-w-ciagu-roku.html

Czas dojazdu z Gościńca Pod Zielonym Jajem do Szklarskiej Poręby – poniżej godziny.