00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Zwiedź Pragę - jednio z najpiękniejszych miast na świecie

OD GOŚCIŃCA POD ZIELONYM JAJEM TYLKO 120 KM PIĘKNĄ TRASĄ PRZEZ GÓRY DO PRAGI

Prague

Praga - miasto znajdujące się w samym sercu Europy - ma niezwykle malownicze położenie, a zdumiewające bogactwo znajdujących się tu zabytków wszystkich stylów i epok sprawia, że jest wyjątkowym w światowej skali historycznym zespołem architektonicznym dlatego też w 1992 roku całe centrum Pragi o powierzchni 866 ha zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Praga ma niepowtarzalną atmosferę, która jest mieszanką jej sławnej przeszłości i niewątpliwie ciekawej teraźniejszości. Określana jest mianem złotej i magicznej, zwana jest "miastem o stu wieżach" i "matką miast", a każde z tych określeń ma w sobie trochę prawdy. Dzięki bogatej ofercie kulturalnej jest to miejsce atrakcyjne o każdej porze roku, miejsce, którego nie sposób odkryć w czasie jednego pobytu i dlatego też co roku przyciąga miliony turystów, a do każdego przybysza przemawia inaczej. Duszy tego miasta każdy też musi szukać po swojemu.

Dla tych, którzy będą w Pradze tylko jeden dzień proponujemy trasy, które można zmienić i dostosować do Państwa zapotrzebowań, zainteresowań, możliwości czy chęci. Miłym sposobem odpoczynku w trakcie przerwy jest rejs statkiem po Wełtawie, który może również być połączony z posiłkiem.

4 godziny – bez wstępu do obiektów
Klasztor na Strahowie, Pogorzelec, Loreta, Plac Hradczański, Zamek Praski (dziedzińce), Ogród Wallensteina, Most Karola, Rynek Starego Miasta.
 
5 godzin –  bez wstępu do obiektów
Klasztor Strahowski, Pogorzelec, Lloreta, Plac Hradczański, Zamek Praski (bez wstępu 
do obiektów), Ogród Wallensteina, Plac Małostrański, Most Karola, Miasto Żydowskie, 
Rynek Starego Miasta, Uniwersytet Karola, Teatr Czeskich Stanów, Plac Wacława

6 godzin –  bilety wstępu /zamek praski / – 250 koron/os., młodzież 125 koron/os
Klasztor Strahowski, Pogorzelec, Loreta, Plac Hradczański, Zamek Praski (Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św Jerzego, Złota Uliczka, Stare Schody Zamkowe), Ogród Wallensteina, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Uniwersytet Karola, Teatr Czeskich Stanów, Plac Wacława.

6 godzin –  bilety wstępu /wieża katedry św. wita*/ - 100 koron/os
Klasztor Strahowski, Pogorzelec, Loreta, Plac Hradczański, Zamek Praski (ze wstępem tylko na wieżę Katedry Św. Wita), Ogród Wallensteina, Most Karola, Miasto Źydowskie, 
Rynek Starego Miasta, Uniwersytet Karola, Teatr Czeskich Stanow, Plac Wacława i okolice
*na wieżę wchodzi się po 287 krętych schodach

w przypadku pobytów kilkudniowych warto również zwiedzić interesujące miejsca 
w pobliżu Pragi np.:
· Zamek Karlštejn (ok. 40 km od pragi) - zbudowany w średniowieczu jako „sejf” 
na klejnoty koronne i relikwie,
· Zamek Konopiště (ok. 40 km od pragi) - wspaniała rezydencja franciszka ferdynanda d`este, 
· Kutná Hora (ok. 60 km od pragi) - miasto, którego zabytki również figurują na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO,
· Karlovy Vary (ok. 130 km od pragi) - znane uzdrowisko słynące z ciepłych wód leczniczych, festiwalu filmowego, okrągłych wafli, porcelany i becherovki.

Piwo

Praga bez gospody byłaby jak piwo bez piany, a do picia piwa musí być atmosfera, a więc i gospoda odpowiednia. Zapomnijcie więc o "słynnych" lokalach takich jak U Fleku czy U Kalicha, gdzie komercja już dawno zatarła ślady po tradycji, gdzie klientela jest wyłącznie zagraniczna i gdzie nachalny personel "częstuje" każdego na siłę becherovką. Odwiedźcie gospody u Černého Vola, U Hrocha, U Zlatého Tygra. Nie bójcie się też opuścic centrum Pragi i zabłądzic na przykład w uliczki Žižkova, który jest dzielnicą o bardzo specyficznej atmosferze, a ilością miejsc (często bardzo oryginalnych), gdzie warto przysiąść na piwo i "nasiąknąć" miejscową atmosferą, bije inne częsci miasta  na głowę. Jeśli chcą Państwo odpocząc po dniu pełnym wrażeń w domowej atmosferze to zapraszamy do naszego Gościńca pod Zielonym Jajem, gdzie serwujemy piwo z najstarszego browaru w Polsce – browaru Lwówek. Ceny noclegów są u nas dużo korzystniejsze niż w czeskiej stolicy. 

polecamy

Czas dojazdu z Gościńca Pod Zielonym Jajem do Pragi to około 2 godzin.