00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Terminarz imprez; co? gdzie? kiedy?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O WYDARZENIACH KULTURALNYCH NA DOLNYM ŚLĄSKU

festiwalNa Dolnym Śląsku imprezy kulturalne trwają przez cały rok. Od międzynarodowego festiwalu muzyki, filmu i teatru po defiladę starych samochodów, jarmarki, dożynki, targi lokalnej sztuki i rzemiosła. Te święta oferują rozrywkę dla całej rodziny. Promują także lokalne produkty i tradycyjne wyroby. Uliczne restauracje, kawiarnie, stragany, które sprzedają regionalną żywność są często otwarte do późnych godzin wieczornych.

Kalendarz imprez kulturalnych we Wrocławiu jest pełen wydarzeń przez cały rok. Imprezy muzyczne, festyny i koncerty odbywają się nie tylko w lecie, ale i podczas pozostałych pór roku.

Wiosenne imprezy kulturalne we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Znajduje się tu spora liczba teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki. Miasto zapewnia swym mieszkańcom i turystom szeroką ofertę kulturalną – od muzyki dawnej do projektów z dziedziny sztuki nowoczesnej. Wizytówką kulturalną stały się festiwale muzyczne we Wrocławiu o międzynarodowym znaczeniu, jak np. Festiwal Jazz nad Odrą czy Przegląd Piosenki Aktorskiej. Co ciekawego jeszcze można znaleźć w kalendarium imprez cyklicznych tego miasta?

Marzec

 1. Jazz nad Odrą – legendarny polski festiwal jazzowy działający od 1964 roku, promujący młodych artystów w otoczeniu znanych gwiazd jazzu.
 2. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej Łykend – nowy festiwal organizowany przez środowiska studenckie, stopniowo zdobywający popularność,
 3. Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu” – impreza dla osób zainteresowanych żeglarstwem.

Kwiecień

 1. Przegląd Piosenki Aktorskiej – konkurs interpretatorski na piosenki dla młodych aktorów i studentów, wydarzeniu towarzyszą liczne recitale, koncerty i spektakle muzyczne.
 2. Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN – impreza kulturalna w Polsce, na której filmowcy amatorzy prezentują swoje osiągnięcia.

Maj

 1. Maj z Muzyką Dawną – imprezy muzyczne organizowane w kościołach oraz Leopoldinie (Aula Uniwersytetu Wrocławskiego), podczas których występują zarówno muzycy, jak i wokaliści.
 2. Thanks Jimi Festival – festiwal gitarowy odbywający się 1 maja w Dniu Gitary na Rynku Głównym we Wrocławiu, zbiorowe wykonywanie utworów Jimiego Hendrixa.
 3. Przegląd filmów KADRY WROCŁAWIA – Kadry Wrocławia opierają się na wyświetlaniu dokumentów o naszym pięknym mieście, spotkaniu z prelegentami, opowieściach o dawnym Wrocławiu, odbudowie po wojnie, dziejach mieszkańców.

Kalendarz imprez letnich

Czerwiec

 1. Wratislavia Cantans – najsłynniejszy wrocławski festiwal muzyki poważnej.
 2. Wrocławskie Lato Organowe – impreza trwa począwszy od czerwca przez całe lato i składa się z cyklu koncertów organowych w kościołach.
 3. Święto Wrocławia – imprezy kulturalne i rozrywkowe prezentujące Wrocław oraz jego osiągnięcia i zdobycze.

Lipiec

 1. Międzynarodowy Festiwal Artystów Muzycznych BuskerBus – imprezy teatralne oraz cyrkowe odbywające się na przełomie czerwca i lipca głównie na wrocławskim Rynku Głównym.
 2. Festiwal Muzyki Kameralnej – festiwal odbywa się na przepięknym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału na przełomie czerwca i lipca.
 3. Brave Festival – impreza promująca wzorce, tradycje oraz elementy kultur marginalizowanych i wypieranych ze światowego życia artystycznego.

Sierpień

 1. Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Pianistyczne – kursy organizowane dla wysokiej klasy profesjonalnych pianistów.
 2. Forum Musicum – festiwal muzyki dawnej wykonywanej z wykorzystaniem historycznych technik i na dawnych instrumentach.

Jesienny i zimowy kalendarz imprez we Wrocławiu

 Wrzesień

 1. Wratislavia Cantans – jesienna edycja wrocławskiego festiwalu muzyki poważnej.
 2. Dolnośląski Festiwal Nauki – cykl imprez organizowanych przez wrocławskie uczelnie i muzea, w ramach których odbywają się liczne pokazy i prelekcje oraz bezpłatne zwiedzanie muzeów oraz zabytków.

Październik

 1. Jazz nad Odrą – jesienna edycja legendarnego polskiego festiwalu jazzowego promującego młodych artystów w otoczeniu znanych gwiazd jazzu.
 2. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej – impreza promuje operetkową, symfoniczną oraz taneczną muzykę wiedeńską.
 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – impreza odbywa się co 2 lata i składa się z przedstawień teatralnych najznakomitszych twórców europejskich.

Listopad

 1. Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara – impreza składająca się z koncertów muzyki gitarowej wykonywanej przez studentów akademii muzycznych oraz zaproszonych wirtuozów.
 2. Zaduszki Jazzowe – impreza składa się z wielu koncertów jazzowych wykonywanych także przez gwiazdy światowe w pubach i klubach muzycznych.

Grudzień

 1. Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka – impreza, podczas której młodzi poeci mają szanse zaistnieć w gronie elity literackiej.
 2. Festiwal Poezji Śpiewanej Mimoza – impreza cykliczna adresowana do dzieci i młodzieży.

Styczeń

 1. Wrocławskie Studium Literackie – konkurs literacki, na którym pod okiem znamienitego      jury prezentują się młodzi poeci.
 2. Bestia Bal Przebierańców – organizowany od 1994 roku bal przebierańców, którego trzonem są studenci akademii sztuk pięknych.

Luty

 1. Musica Polonica Nova – Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej.

 

Szczegółowe kalendarium imprez we Wrocławiu na 2014 rok, znajdą Państwo na stronie: http://pik.wroclaw.pl/

 

Spytaj gospodarzy gościńca o wydarzenia kulturalne podczas Twojego pobytu. Zorganizują dla Ciebie transport i przewodnika, jeśli odczujesz taką potrzebę.

więcej informacji tutaj