00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Nordic Walking

Naszym gościom proponujemy profesjonalne szkolenia Nordic Walking. Zajęcia są prowadzone przez dyplomowanego instruktora oraz sędziego tej dyscypliny Zdzisława Bielawskiego.

Naszym gościom proponujemy profesjonalne szkolenia Nordic Walking. Zajęcia są prowadzone przez dyplomowanego instruktora oraz sędziego tej dyscypliny Zdzisława Bielawskiego. Kurs trwa 7 dni po 2 godziny, a skrócony podstawowy jedynie 2 dni także po 2 godziny. Szkolenie to jedynie trochę niezbędnej teorii i pokonywanie z przewodnikiem tras po okolicznych malowniczych wzgórzach.

Naszym gościom proponujemy profesjonalne szkolenia Nordic Walking

 Aspekty zdrowotne i korzyści płynące z uprawiania Nordic Walking:

  1. Usprawniamy nasz układ oddechowy i sercowo - naczyniowy.
  2. Spalamy około 400 kal/godz. ( o 20% kalorii więcej niż przy tradycyjnym marszu.
  3. Podczas treningu nasze tętno wzrasta o około  5-17 uderzeń na minutę ( jest wyższe o około 13% niż przy tradycyjnym chodzie ).
  4. Rozluźniamy napięcie w okolicach karku i ramion - marsz oszczędza zarówno kolana jak i stawy.
  5. Marsz z kijami angażuje aż 90% mięśni całego ciała, najbardziej mięśni górnych, klatki piersiowej, brzucha, pośladków i kończyn dolnych. 
  6. Nie obciążamy stawów i kolan, , redukując to obciążenie znacząco ( około 5 kg obciążenia z każdym wbiciem kijka w podłoże ) . 
  7. Kijki dają poczucie bezpieczeństwa i pozwalają na efektywny, dynamiczny trening w górach, na śniegu, na plaży, w lesie, parku oraz na oblodzonych nawierzchniach.