00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Rzeki i jeziora dla wędkarzy na Dolnym Śląsku

RAJ DLA WĘDKARZY - RZEKI I JEZIORA NA DOLNYM ŚLĄSKU

FishingNiedaleko Gościńca Pod Zielonym Jajem znajdują się idealne dla wędkarzy dwa  zbiorniki na rzece Bóbr: Jezioro Modre i Jezioro Pilchowicke. Największym atutem tych akwenów są ryby. Wśród tych najbardziej pospolitych należy wymienić gigantyczne leszcze, okazałe płocie i wzdręgi, a w płytszych miejscach - karasie. Amury i karpie osiągają tu gigantyczne rozmiary. Egzemplarze kilkunastokilogramowe nie należą do rzadkości. Liny, krąpie, klenie, sumy i węgorze też wpisują się w to rybne zestawienie. Jeżeli chodzi o drapieżniki to okonie są najliczniej poławianymi przedstawicielami tej grupy. Pięknie wyrośnięte ponadkilogramowe okazy też nie należą tu do rzadkości. Wirówka, mały wobler, boczny trok to pewne przynęty na te ryby. Sandacze których też jest dużo w Pilchowickim są poławiane na wszelkiego rodzaju gumy z dużą główką jigową. Duży szczupak, to najczęstsza zdobycz przy stosowaniu metody trollingowej. Żerujące w toni olbrzymy mogą okazać się rybą życia. 

Ujście Bobru to doskonałe miejsce połowu prawie wszystkich gatunków ryb występujących w tym jeziorze. Ale prawdziwym rarytasem jest pstrąg potokowy. Zatoka Wrzeszczańska cieszy się największym uznaniem wśród tutejszych amatorów wędkarstwa, a to ze względu na okazy karpi i amurów opisywanych wcześniej.
Nie warto tu eksperymentować z wydumanymi przynętami i wyszukanymi zapachami. Tu liczy się wszystko to co jest naturalne i proste w przygotowaniu. Lokalni wędkarze przyzwyczaili do tego ryby w jeziorze. Popularnym miejscem dla wędkarzy są okolice Tamy Pilchowickiej– słynące z gigantycznych sandaczy.

Przydatne informacje