00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Zarówno dla początkujących jak i doświadczonych wspinaczy

WSPINACZKA MOŻE BYĆ SPORTEM RODZINNYM

Climbing

Prawdziwą mekką wspinaczki górskiej są Rudawy Janowickie (np. Skalny Most, okolice zamku Bolczów) i Sokole Góry potocznie zwane Sokolikami (najciekawsze miejsce w kraju oferujące wspinaczkę skałkową w granicie). Od wiosny do późnej jesieni w każdy weekend można spotkać adeptów wspinaczki skałkowej. Tu właśnie szkoliło się wielu polskich himalaistów. Oprócz tego można się wspinać w karkonoskich Śnieżnych Kotłach (z pewnymi ograniczeniami ze względu na teren Parku Narodowego), w okolicach Szklarskiej Poręby - Krucze Skały i Lądka Zdrój oraz w Górach Stołowych. Zarówno w Karpaczu jak i Szklarskiej Porębie istnieją miejsca, gdzie można podjąć naukę wspinaczki. Coraz bardziej popularna  jest też wspinaczka po małych formach (tzw. bouldering). Interesujące głazy znajdują się w Rudawach Janowickich i w pobliżu Szklarskiej Poręby.

Karpacz- Krucze Skały

Krucze Skały to ciąg kilku wychodni skalnych zbudowanych z granitognejsów o wysokościach ścian dochodzących do 25 m, wyrastających ze zbocza doliny Płomnicy. Doprowadza do nich od ulicy Skalnej wyraźna, oznaczona drogowskazem ścieżka, odbijająca w prawo, tuż za mostem na Płomnicy, 15 min. od centrum miasta.

Więcej informacji na ten temat oraz przewodnik wspinaczkowy po Kruczych Skałach znajduje się na stronie http://www.karpacz.pl/pl/przewodnik-wspinaczkowy

Adrenalina na linach, czyli parki linowe

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, potrzebujesz codziennej dawki adrenaliny, chciałbyś sprawdzić swoje umiejętności i podołać nowym wyzwaniom- dolnośląskie parki linowe czekają właśnie na Ciebie. Znajdujące się na wysokościach tory przeszkód sprawią, że poczujesz się jak uczestnik wysokogórskiej wyprawy.

Park linowy jest konstrukcją linową zamocowaną na drzewach lub palach. Poruszając się z jednej bazy (zamieszczonej na drzewie lub palu) do drugiej, każdy z uczestników musi pokonać tor przeszkód. Niepozornie wyglądające z dołu „atrakcje”, po wejściu na górę okazują się wymagającymi sporej odwagi i umiejętności przeszkodami. Bezpieczeństwo gwarantuje lina asekuracyjna, do której podpięty jest każdy uczestnik.
W parkach linowych każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu tory o różnym stopniu trudności, dostosowane do kilku kategorii wiekowych.
Adresy parków przygody na  Dolnym Śląsku:

  •  PARK LINOWY TARZAN w Karpaczu

ul. Gimnazjalna 2,
58-540 Karpacz ( Biały Jar)
Telefon: 71 346 15 34
e-mail: it@dzielnica4wyznan.info.pl

strona www: http://parklinowykarpacz.pl/

Rezerwacja dla grup odbywa się za pośrednictwem zgłoszenia na it@dzielnica4wyznan.info.pl. Wszystkie rezerwacje dla grup muszą zostać potwierdzone. 

Na terenie obiektu znajduje się w sumie 50 atrakcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Skorzystać można z trudniejszej trasy zwanej Skokiem Tarzana i łatwiejszej o nazwie Spacer Tarzana. Pokonując trasy natkniemy się m. in. na wiszącą palisadę, pajęczynę, drabinkę speleo i huśtawki. W ofercie jest także trasa dla dzieci o wzroście poniżej 1,30 -  zwana BabyTarzan! Każda osoba przed wejściem na park zostaje przeszkolona z zasad asekuracji oraz wyposażona w odpowiedni sprzęt. Umiejętności te utrwalane są na trasie szkoleniowej, obowiązującej przed wejściem na trasy główne. Czas przejścia tras zależy od indywidualnych sprawności i umiejętności każdego z uczestników. Grupy korzystające z parku powinny przeznaczyć na przejście kilka godzin.Godziny otwarcia parku są dostosowane do poru roku i panujących warunków. W okresie letnich wakacji Park Linowy TARZAN czynny jest codziennie od godz. 10.00 do zmroku.

  •  ADRENALINA-PARK Kąty Wrocławskie

55-080 Kąty Wrocławskie
Sokolniki, (Park znajduje się w wiosce i nie ma nadanego numeru. od Kątów Wrocławskich do parku prowadzą oznaczenia).
e-mail: przygoda@adrenalina-park.pl
strona www: http://www.adrenalina-park.pl/

tel.  +48 501 241 213 lub   (71) 336 19 26

Godziny otwarcia: 9.00 - 17.00  
Największy park przygody na Dolnym Śląsku, przeznaczony dla całych rodzin. Czynny od kwietnia do października.
Wstęp do parku jest bezpłatny, płaci się za wybrane atrakcje.

Na 12,5 ha do dyspozycji jest 21 różnorodnych atrakcji dla dorosłych i dzieci:
- parki linowe (2 trasy dla dorosłych, 1 dla dzieci)
- 4 tyrolki (w tym jedna dla dzieci o dł.100 m, dla dorosłych od 155 do 320 m),
- quady (w tym dla dzieci już od 4 lat),
- minirafting  - spływy pontonowe rzeką Strzegomką,
- strzelnice łucznicze,
- strzelnice paintballowe,
- trampolina eurobangee,
- boiska do gry w piłkę nożną , siatkówkę, badmintona,
- zorbing (wersja dla dorosłych i dla dzieci)

  •  PARK LINOWY - TROLLANDIA

58-580 Szklarska Poręba
ul: Obrońców Pokoju (Park Miejski)
tel. +48 661 222 055
e-mail: karkonosze@trollandia.pl
strona www: http://trollandia.pl/pl/artykul/szklarska-poreba-park-miejski-151.html

Godziny otwarcia:  1 maja do 30 września – czynne codziennie w godzinach 10.00 – 18.00
Poza sezonem godziny otwarcia do ustalenia.
Park linowy Trollandia znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum Szklarskiej Poręby. Na wszystkich chętnych czekają dwie trasy o różnym stopniu trudności. Pierwsza z nich to trasa zielona przeszkody zainstalowane są na wysokości  od 4 do 10 m.  Na drugiej - czerwonej trasie - tor przeszkód pokonywany jest na wysokości od 6 do 18 m.

  •  LEŚNY PARK PRZYGODY „SKALISKO”

  57- 250 Złoty Stok

teren dawnego kamieniołomu

 tel./fax 074/817 55 76 lub  +48 602 740 971

 e-mail: skalisko@skalisko.eu

strona http://www.skalisko.eu/

Park oferuje trzy trasy o różnym stopniu trudności oraz zjazd tyrolką. Wśród koniecznych do pokonania przeszkód  znajdziemy m.in.: ruchome klocki, zygzakowatą kładkę, mrówkowy szlak czy małpi most.

Interesującym obszarem dla wspinaczy w okolicach Płóczek Górnych jest tzw. Szwajcaria Lwówecka. Jest to zespół skał piaskowcowych z wysokości 30-50 m, tworząc naturalną bramą Park Krajobrazowy doliny Bobru. Szwajcaria Lwówecka znajduje się tuż przy drodze wyjazdowej z Lwówka Śląskiego, prowadzącej w kierunku Jeleniej Góry. Z tarasu widokowego można podziwiać Sudety oraz dolinę rzeki Bóbr.

Dla miłośników wspinaczki